پیشرفت تکنولوژی و گردشگری، سال‌هاست که در کنار هم ادامه دارند. از دهه‌ی 1980 تکنولوژی‌های اطلاعاتی و ارتباطی، گردشگری را جهانی کرده‌اند؛ این روند، باعث شده که صنعت گردشگری، به عنوان یک صنعت بین‌المللی و بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی مشاغل در جهان، در مقابل بسیاری از صنایع دیگر، خود را نشان دهد. به طور کلی، فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، به طور فزاینده‌ای، برای رقابت با سازمان‌ها، مقصدها و مکان‌های گردشگری و هم‌چنین صنعت، نقشی حساس، بازی می‌کند.

توسعه‌ی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات و به ویژه اینترنت، به گردش‌گر اختیار عمل می‌دهد. این گردش‌گران جست‌‌وجوگر، علاقه‌ی چندانی به بسته‌های شلوغ تبلیغاتی ندارند و بیش‌تر به دنبال برنامه‌ریزی و انتخاب‌های خودشان هستند؛ متقاضیان دایمی، تمایلی به تاخیر و انتظار ندارند. کلید موفقیت، این است که نیاز متقاضی، به سرعت، شناسایی شود و به نحو احسن، خدمات و امکانات لازم را در اختیارشان قرار دهد.
اینترنت، رفتار متقاضیان گردشگری را به طور حیرت‌انگیزی تغییر داده است. مسافران آینده‌نگر، تمایل به دست‌یابی مستقیم به هزینه‌ها از طریق کسب اطلاعات بیش‌تر تهیه شده توسط سازمان‌های گردش‌گری، مهارت‌های شخصی و نیز به وسیله‌ی دیگر متقاضیان و مصرف‌کنندگان دارند.

با توسعه‌ی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، می‌توان نیازمندی‌های مشتری را بهتر دریافت کرد و خدمات مورد نیاز را به آن‌ها ارایه داد. یک متقاضی آشنا و باتجربه می‌تواند با منابع محلی و فرهنگی، ارتباط بهتری برقرار کند؛ محصولات و خدماتی را که برای نیازمندی‌های او ارایه می‌شود؛ بشناسد و از خدمات ویژه و تخفیف قیمت‌ها، اطلاع به دست آورد.
چهار عامل اصلی تاثیرگذار در جست‌وجوی اطلاعات در محتوای گردش‌گری، عبارت است از برنامه‌ریزی بازدید گروه‌های تفریحی، حضور خانواده‌ها و دوستان در مقصد، میزان آشنایی با دیدارهای قبلی از مقصد و تعداد افراد جدیدی که در مقصد عضو می‌شوند

امروزه، اینترنت، روی رفتار مشتری‌ها در کشورهای در حال توسعه مثل چین تاثیر فراوانی دارد و به آن‌ها کمک می‌کند که انتخاب‌های بسیار زیادی داشته باشند. اگرچه از طریق اینترنت، انتخاب‌های زیادی در اختیار مشتری‌ها قرار داده می‌شود؛ اما اغلب، سدهای روانی مانع می‌شود که مشتری‌ها معامله را با اینترنت به پایان برسانند.

 

درباره ما

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی، عضو سازمانهای بین المللی یاتا- آستا و جاتا با دارا بودن 5 شعبه در تهران و همچنین سایر نقاط کشور و شعبات مختلف در خارج از کشور نظیر ترکیه، چین، مالزی، آسیای میانه و اروپا، با سابقه ارزشمند در راستای ایرانگردی و جهانگردی و با بهره گیری از کادری مجرب آمادگی خویش را جهت ارائه خدمات ذیل اعلام میدارد.

عضویت در خبرنامه

در خبرنامه تورهای ویژه و لحظه آخری عضو شوید
اطلاعات تماس شما فقط برای ارسال تورهای لحظه آخری و آفرهای مسافرتی استفاده می شود.
دفتر مرکزی

تهران ، سعادت آباد ، خیابان سرو غربی ، نرسیده به میدان کتاب ، پلاک 133 طبقه دوم


0214931
info@tabanagency.com