راهنمای خرید سیم کارت در ترکیه

خرید سیم کارت در ترکیه | Sim Card in Turkey

کشور ترکیه پر از تاریخ و فرهنگ است و مرز میان اروپا و آسیا را پر کرده است. اگر در سفرتان به این کشور از خط موبایل اصلی کشورتان استفاده کنید، مطمئنا هزینه زیادی برایتان خواهد داشت پس پیشنهاد می کنیم با مطالعه این راهنمای خرید سیم کارت در ترکیه از تابان، یک شماره داخلی برای خود داشته باشید تا به هم هزینه هایتان کم شود و هم به راحتی به اینترنت متصل شوید. پس چه سفری کوتاه به این کشور دارید و چه می خواهید چند هفته تا حتی چند ماه در اینجا بمانید، خرید سیم کارت در ترکیه ضروری است. با ما همراه باشید:

 

شرکت های ارائه دهنده سیم کارت در ترکیه

سه اپراتور اصلی در ترکیه وجود دارد: ترکسل (Turkcell)، ودافون (Vodafone) و و ترک تلکام (Türk Telecom). هر سه اپراتور از طریق یک فرایند دقیق تصویب می شوند و پس از آن آماده به کار خواهند شد و البته رقبای سرسختی برای هم هستند. هر سه اپراتور قابل اطمینان هستند و طبقه گفته شرکت OpenSignal، ترکسل پوشش بهتری دارد و پس از آن ودافون و ترک تلکام هستند. هر سه اینترنت پر سرعت خوبی دارند که در بیشتر شهرها و روستاها پوشش دارد. شما با خرید سیم کارت و داشتن اینترنت می توانید به راحتی در مورد جاذبه ها اطلاعات کسب کنید و مسیرهای دستری به آن ها را توسط گوگل مپ پیدا کنید.

 

 

ترکسل | Turkcell

ترکسل بزرگترین اپراتو ترکیه است، پوشش شبکه خوبی دارد و اینترنت پرسرعت نیز ارائه می دهد. شما با سیم کارت ترکسل می توانید به اینترنت ۲G، ۳G و ۴G/LTE دسترسی داشته باشید. سیمکارت های از قبل آماده شده را می توانید از مغازه های رسمی بخرید و همانطور که قبل تر نیز گفتیم، قوانین سفت و سختی برای خرید سیم کارت در ترکیه وجود دارد. این سیم کارت ها را با حدودا ۵۰  لیر  می توانید تهیه کنید و برای چک کردن اعتبار خود می توانید *۱۲۳# را شماره گیری نمایید. اعتبار را می توانید در بسته های ۲۰  لیر ی برای تماس صوتی، اینترنت و یا بسته های ترکیبی تهیه کنید. نرخ استاندارد دیتا برابر است با ۱  لیر  برای هر ۱۰۰ کیلوبایت. بسته های زیر را برخی از نمونه ها هستند که برای فعال سازی کد ۲۲۲۲ را باید شماره گیری کنید.

 

مدت

حجم

قیمت

نام بسته

۷ روز

۱GB

  لیر ۱۲

HAFTALIK 1GB

۳۰ روز

۵۰۰MB

  لیر ۱۴

YENI 500MBINTERNET

۱GB

  لیر ۲۰

YENI 1GB

۲GB

  لیر ۲۵

YENI 2GB

۴GB

  لیر ۳۵

YENI 4GB

۶GB

  لیر ۴۵

YENI 6GB

۸GB

  لیر ۵۵

YENI 8GB

۳ ماه

۱۵GB

  لیر ۸۹

TEKRARLI15GB

زمانی که شما کد ۲۲۲۲ را می گیرید، در ادامه باید واژه «EVET» را به عنوان پاسخ بفرستید تا درخواست شما نهایی شود.

 

 

ودافون | Vodafone

ودافون دومین اپراتور بزرگ ترکیه و رقیب اصلی ترکسل است. این شرکت اینترنت خوبی ارائه می دهد که سرعت آن بسیار خوب است و پوشش شبکه ای خوبی نیز دارد که البته در بخش های دور افتاده شاید کمی با مشکل روبرو باشد. اینترنت ۲G، ۳G و ۴G/LTE قابل دسترسی است و شما سیم کارت های از قبل آماده شده را تنها از فروشگاه های رسمی می توانید تهیه کنید. سیم کار « Vodafone Holiday» با پرداخت ۷۰ لیر قابل خرید است و در آن ۵۰ لیر اعتبار وجود دارد. این سیم کارت ها تنها برای گردشگران به مدت ۱۲۰ روز معتبر است و مردم محلی نمی توانند آن را تهیه کنند. بهترین مکان برای خرید سیم کارت هایی با تخفیف و … در دفاتر ودافون واقع در فرودگاه است بعد از قسمتی که چمدان را تحویل می گیرید.

اعتبار را می توان در مقادیر مختلف خریداری کرد. برای اضافه کردن اعتبار شماره ۷۵۰۰ را زده، شماره ۱۲ رقمی را وارد کنید، سپس کلید # را فشار داده، سپس شماره ۵ رقمی، و بعد # را فشار دهید. دیتای استاندارد این سیم کارت در ترکیه، ۰٫۱۲ لیر به ازای ۱۰ کیلوبایت است. برای چک کردن اعتبار خود می توانید واژه «SORGU» را به ۳۶۳۶ بفرستید و برای خرید بسته ۳۶۳۶ را شماره گیری کنید.

 

مدت

حجم

قیمت

نام بسته

۲۴ ساعت

۱۵۰MB

  لیر ۲

GUNLUK 150

۷ روز

۲۵۰MB

  لیر ۵

ABONE H250MB

۵۰۰MB

  لیر ۷

HAFTALIK 500

۱GB

  لیر ۱۰

۱GB HAFTALIK

۳۰ روز

۲۵۰MB

  لیر ۱۲

ABONE DEVAM 250MB

۵۰۰MB

  لیر ۱۶

ABONE DEVAM 500MB

۱GB

  لیر ۲۲

ABONE DEVAM 1GB

۲GB

  لیر ۳۰

ABONE DEVAM 2GB

 

 

ترک تلکام | Turk Telecom

ترک تلکام کوچکترین اپراتور در ترکیه است و خدمات به مشتریان را با پوشش شبکه مناسب ارائه می دهد و اینترنت پر سرعت نیز دارد. این اپراتور نیز اینترنت ۲G، ۳G و ۴G/LTE ارائه می دهد، سیم کارت را از فروشگاه های رسمی می توانید تهیه کنید و اعتبار در بیشتر فروشگاه ها موجود است. سیمکارت ها را می توانید به قیمت ۵۰ لیر خریداری کنید که داخل آن ۲۰ لیر اعتبار دارد. شما برای فعال سازی سیم کارت شماره ۸۰۹۰ را شماره گیری کنید و پس از فعال سازی است که می توانید بسته ها را خریداری کنید. نرخ داده استاندارد ۰٫۲ لیر به ازای ۱۰ کیلوبایت است. بسته های زیر را می توانید تهیه کنید و برای فعال سازی باید شماره ۵۵۵۵ را بگیرید.

 

 

 

مدت

حجم

قیمت

نام بسته

۱ روز

۱۰۰MB

  لیر ۱٫۹۰

GUN

۱ روز

۱GB

  لیر ۶

GUN1

۷ روز

۱۰۰MB

  لیر ۵

HAFTA

۷ روز

۱GB

  لیر ۹

HAFTA1

۷ روز

۱۰GB

  لیر ۱۰

HAFTA10GB

۳۰ روز

۱۰۰MB

  لیر ۹

AYLIK 100MB

۳۰ روز

۲۵۰MB

  لیر ۱۲

AYLIK 250MB

۳۰ روز

۵۰۰MB

  لیر ۱۹

AYLIK 500MB

۳۰ روز

۱GB

  لیر ۱۹

AYLIK 1GB

۳۰ روز

۲GB

  لیر ۳۹

AYLIK 2GB

۳۰ روز

۳GB

  لیر ۴۵

AYLIK 3GB

۳۰ روز

۴GB

  لیر ۴۹

۴GB

۳۰ روز

۵GB

  لیر ۵۵

AYLIK 5GB

۳۰ روز

۶GB

  لیر ۵۹

AYLIK 6GB

۳۰ روز

۷GB

  لیر ۶۴

AYLIK 7GB

۳۰ روز

۸GB

  لیر ۶۹

۸GB

۳۰ روز

۱۰GB

  لیر ۷۹

۱۰GB

برای فعال سازی این سیم کارت در ترکیه باید به ۵۵۵۵ مسیج بفرستید که پس از آن، پاسخی از  ۲۴۳۸ برایتان خواهد آمد. شما سپس باید واژه «EVET» را بفرستید تا بسته شما فعال شود.

منبع: finder.com