مهمترین فستیوال های سوئیس

کشور هوش‌ربای سوئیس میزبان برخی از جذاب‌ترین فستیوال‌های دنیا در زمینه موسیقی راک اند رول، جاز، بلوز و بالن‌های رنگارنگی است که بر فراز آلپ به پرواز در می‌آیند. در این جامعه گسترده موسیقایی برای هر کسی با هر نوع ذائقه‌ای چیزی وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم این فستیوال‌های جذاب را در تجربه بی‌همتای خود از سفر به این کشور از دست ندهید.

۱. فستیوال پالئو

«پالئو» (Paléo) بزرگ‌ترین فستیوال فضای باز سوئیس است که از سال ۱۹۷۶ به عنوان یک جشنواره کوچک دو استیجی شروع به فعالیت کرد. امروزه در پالئو بیش از ۲۳۰,۰۰۰ بازدیدکننده با بیش از ۲۵۰ کنسرت و نمایش طی ۶ روز پذیرایی می‌شوند. در طی سال‌ها این فستیوال توانسته نام‌های بزرگی از صنعت موسیقی را به سمت خود جذب کند. اگر واقعاً می‌خواهید در این جشنواره حضور داشته باشید باید برای تهیه بلیط گوش به زنگ باشید زیرا بسیار سریع فروخته می‌شوند.


۲. باسْلِر فَسناخْت

کارناوال «باسلر فسناخت» (Basler Fasnacht) بزرگ‌ترین کارناوال سوئیس بوده که در شهر بازل برپا می‌شود. برای تماشای آغاز این کارناوال باید صبح زود بیدار شده تا بتوانید نوازندگان ماسک زده را که از محله قدیمی عبور می‌کنند تماشا کنید. آغاز این مراسم از ۴ صبح، حال و هوای خاصی را در شهر به وجود می‌آورد و تا ۳ روز خیابان‌های بازل پر از نوازندگان ماسک بر چهره و مشعل داران خواهد بود.