هیچ موردی یافت نشد
این بهشت کوچک، پایتخت جشن و مهمانی هند و مجموعه ای پر از شگفتی هاست. می توانید عالی ترین مواد غذایی و نوشیدنی را در سواحل مدرن شمال و جنوب گوا پیدا کنید ، و به همان تعداد سواحل ناشناخته و آرام برای تجربه ای فوق العاده و آرامش بخش پیدا کنید. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری گوا تاریخ غنی پرتغالی آن است. شهر و مردم گوا شما را با آغوش باز استقبال می کنند به زیبایی اصیل گستره وسیع دریای آبی و سواحل شنی نقره ای قلعه های عظیم و پرابهت و کوه های بلند سرسبز خوش آمدید. برای تجربه تعطیلاتی کامل به گوا بیایید. با یک نوشیدنی خنک در بستر ساحل حواس خود را تسکین دهید و یا خوره باشگاه شوید. گردشگری گوا امکانات فراوانی برای طالبان کاوش و هیجان دارد، از ورزش های آبی گرفته تا ورزش های کاوش گرایانه. اگر به دنبال آرامش مذهبی هستید، معابد باستانی و کلیساهای منقوش بسیاری با داستان های مخصوص به خود را در گوا پیدا خواهید کرد. دیدار از کلیسای بوم عیسی، میراث جهانی یونسکو، برای درک تاریخ پرتغالی گوا ، که بسیاری ازجوانب فرهنگی و سبک زندگی مردم گوا را دیکته می کند، الزامی است.گوا  پناهگاهی برای دوستداران غذاهای دریایی و سایرغذاهای فوق العاده است. خلاصه این که گوا با داشتن گذشته پرتغالی ، حس و حال یک دهکده ماهیگیری ، سواحل معروف جهانی ، معابد باستانی، مزارع برنج و شالیزارهایش برای هر سلیقه ای چیزی برای عرضه دارد. گوا این قسمت بسیار کوچک از سواحل غرب هند، در حقیقت قلبی بسیار بزرگ دارد. حکومت پرتغال در طی سال های ۱۵۱۰-۱۹۶۱ اثر خود را بر زبان محلی، دین، آشپزی، موسیقی، و البته، میراث این مکان گذاشته است. سواحل دریا و تپه های گوا از زیبایی طبیعی بهره برده اند

تور گوا نوروز 99


گوا یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری در هند است و از لحاظ سبک زندگی عالی آن در هند رتبه اول را دارد. در بین عموم، گوا به سواحل شنی طلایی و سفید آن و مهمانی های پر جنب و جوش و شاد آن شناخته شده است. در سراسر قسمت های شمالی و جنوبی گوا، سواحل در میان صخره ها و جنگل ها و رود هایی از آب های تپاز کشیده شده است. این سواحل  در نوع خود منحصر به فرد هستند. آنها فوق العاده تمیزاند و محبوبیت این سواحل در بین گردشگران غربی باعث شده که امکانات عالی گردشگری نیز در ای سواحل به وفور یافت شود و آنها را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری هندوستان تبدیل کرده است در تور گوا با وجود اینکه سواحل بخش مهمی از هویت گوا هستند، اما این سواحل تنها مواردی نیستند که گردشگران را برای بازدید از این نقطه از کشور عجایب به اینجا میکشانند. استاان کنکنی غنی از تنوع زیستی است و همچنین به دلیل داشتن نشانه های فراوان مذهبی آن محبوب است. گوا علی رغم اینکه برای چندین قرن مستعمره پرتغال بوده است ، اما هنوز محیطی است که قسمتی از تاریخ خود را حفظ کرده است. معماری باستانی پرتغالی که در گوا شاهد خواهید بود یکی از آثار به جا مانده از آداب و رسوم و فرهنگ پرتغالی های ساکن در این منظقه می باشد.

 مجله گردشگری تابان

راهنمای سفر به گوا

معرفی بهترین هتل های گوا

معرفی بهترین رستوران های گوا

آب و هوای گوا

اگر شما واقعا مایل به دیدن آتار نفوذ پرتغالی در گوا هستید، با سفر به شهر مارگاو، آنچه را که جستجو میکنید خواهید یافت. گذشته ای که با عصر مدرن امرویز همچنان پیوندی پایدار دارد و به تنوع محیطی این استان افزوده است. شما می توانید در هر زمانی از سال به تور گوا سفر کنید هرچند فصل محبوب برای مسافرت به این مکان در بین گردشگران از آبان تا فروردین ماه است. با این حال، بهتر  است برنامه ریزی سفر خود را بر اساس مکانی که مایل به بازدید از آن هستید انجام دهید. به عنوان مثال، ساحل ها در تمام مدت شبانه روز فعال هستند اما بهترین موقع برای بازدید از آبشارها و چشمه ها فصل های موسمی است.اما بدون در نظر گرفتن اینکه چه موقع از سال به گوا بروید، باید بانید که گوا یک مکانی است که ارزش دیدن را دارد. مکان های دیدنی زیادی در گوا وجود دارد و گروه آمتیس بال پرواز فهرستی خلاصه و جامع از این مکان ها را برای شما عزیزان آماده کرده است.

 

بهترین سواحل در گوا

ساحل Baga

ساحل باگا معروف ترین سواحل گوا است و به عنوان توریستی ترین ساحل گوا نیز شناخته میشود، نمیتوان گفت که شما واقعا به گوا سفر کرده اید، اگر به ساحل باگا نرفته باشید. با تمام کارهایی که می توانید از انجام دادن آن لذت ببرید، ساحل باگا و مناطق اطراف آن به شما فرصت کسل بودن را نخواهید داشت. همیشه چیزی هیجان انگیز برای انجام دادن در اینجا وجود دارد. صبح ساحل محل خوبی برای استراحت است، مقابل آفتاب دراز بکشید و با گردشگران سراسر جهان اخت بگیرید.هنگامی که آفتاب گرفتنتان تمام شد، وقت آن است که دل را به دریا زده و غلظت آدرنالین خونتان را با انجام ورزش های پرهیچان دریایی / آبی بالا ببرید . پس از آن نیز به خوردن نهار در یکی از رستوران های بسیاری که ساحل را پر کرده اند و غذاهای متنوع زیادی را نیز ارائه میدهند بپردازید. در تور گوا اگر هوس یک ناهار شیک را کرده اید، می توانید از برخی از برترین رستوران های گوا که در این محل واقع شده اند لذت ببرید. و اگر شما به دنبال یک غذای معمولی هستید می توانید مکان های بسیار خوبی در نزدیکی ساحل پیدا کنید که اشتهای شما را برطرف می کنند. شب  هنگامی است که ساحل عملا زنده می شود. بسیاری از امکانات برای داشتن یک مهمانی عالی در ساحل باگا گرد هم آمده است. تیتو، کافه مامبو، کلاب کانتی و بسیاری از کلاب های دیگر، ساحل باگا را برای مهمانی های شبانه تبدیل به یک مکان منحصر به فرد کرده است.
ورزشهای آبی: ساحل باگا برای جت اسکی ، بانانا و سایر ورزش های آبی و  قایقرانی مشهور است.
محل: باگا، شمال گوا

 

ساحل Calangute

این ساحل بزرگترین ساحل در گوا است، ساحل Calangute  به عنوان " ساحل ملکه " نیز شناخته می شود. این ساحل یکی از ده ساحل برتر دنیا است و این به این معنی است که یکی از مکانهایی توریستی در گوا است که نباید از دست بدهید. این ساحل بزرگ و بی سر و صدا است و به اندازه کافی فعالیت برای انجام دادن در آن یافت میشود که ذهن شما را در تمام سفر خود مشغول کند. ساحل به تنهایی جذابیت زیادی برای گردشگران دارد. ساحل برای هر دو گزینه ایده آل است، بدون استرس له شدن بر روی شن و ماسه زیبای ساحل دراز بکشید و یا به سراغ برخی از ورزش های آبی بروید. گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. فاصله Calangute از ساحل Baga خیلی زیاد نیست؛ دو ساحل تنها توسط کمی سنگ از یکدیگر جدا می شوند. شما می توانید صبحانه یا ناهار را در Baga یا Calangute انتخاب کنید. همچنین بسیاری از فرصت های بزرگ دیدنی در نزدیکی Calangute وجود دارد از جمله ساحل  Morjim، کلیسای سنت الکس، بندر Arambol، ساحل اشویم، فانوس دریایی آگواادا، رود نرول، جمعه بازار محلی ماهوا ، رودخانه بتول و در شب، ساحل Calangute را به یک مرکز مهمانی و شادی به خوبی آنچه که در ساحل باگا دیده اید تبدیل خواهید شد. از آنجا که ساحل Calangute با بسیاری از نقاط مهم توریستی مهم در شمال گوا متصل است، جای خوبی برای اقامت در طی بازدید خود از گوا است. ورزش های آبی: Calangute بهترین ورزش های آبی را ارائه می دهد -امکانات لذت بردن از قایقرانی، بادنوردی، غواصی، اسکی در آب، و ماهیگیری در اینجا برای شما فراهم شده است.
محل: Calangute، North Goa

 

ساحل كاندوليم

اگر از ساحل Calangute  عیور کنید در یک طرف قلعه Aguada و در طرف دیگر ساحل Candolim قرار گرفته است. فعالیت های روزانه ای که در این ساحل ارائه می شود، بهترین جاذبه آن است. شما می توانید مجموعه ای از فعالیت ها را در ساحل انجام دهید از جمله مجموعه وسیعی از ورزش های آبی، همه با قیمت های بسیار مناسب. همچنین شما می توانید قسمتی از وقت خود را در ساحل Candolim صرف کنید و سپس به سمت ساحل بغلی که ساحل Calangute است بروید یا تمام روز خود را در این ساحل صرف کشف کردن اشیایی که در این نزدیکی هست کنید.اجاره یک اسکوتر یکی از بهترین راهکار هایی است که باعث میشود شما آزادانه به هر طرف که دوست دارید بروید و در هزینه های خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.وتنها حدود 300 روپیه برای یک روز اجاره کردن اسکوتر پرداخت خواهید کرد بسیاری از کلیساها در ایین منطقه قرار گرفته اند و همچنین یک فانوس دریایی قدیمی نیز در داخل قلعه Aguada  وجود دارد. زندان قلعه Aguada نیز یکی از جاذبه توریستی این منطقه است. بهترین بخش در مورد ساحل Candolim این است که آن به طور قابل توجهی خلوت تر از سایر ساحل ها است. شما می توانید از زیبایی سواحل گوا لذت ببرید و از فعالیت هایی  که در این ساحل ارائه میشود بدون شلوغی باگا یا کالنگوت، لذت ببرید. خلوت بودن این ساحل همچنین اجازه می دهد که فعالیت های دیگر در Candolim شکوفا شود. یوگا یکی از این نمونه هاست.ساحل محل ایده آل برای زوج ها در ماه عسل و یا در یک گشت و گذار عاشقانه است، زیرا یک مکان خلوت بسیار عالی را برای زوج های جوان ارائه می دهد. برخی از هتل های عالی که در گوا  و در Candolim وجود دارد مانند Hyatt، Radison Hotel، Taj است و همچنین چندین ویلا برای اجاره کردن نیز وجود دارد.  ورزش آبی: شما می توانید parasailing، غواصی، جت اسکی، بانانا و یا قایق سواری به همراه تماشای  پرندگان و دلفین ها را امتحان کنید. سفرهای دریایی نیز در اینجا در ئسترس است.
محل: Candolim


جزیره Grand

 در حالی که سواحل مختلف در بالا و پایین گوا نسبت به ارائه ورزش های آبی متنوع به توریست بسیارشناخته شده اند، این گزینه ها یکجا در همه سواحل گوا یافت نمی شود. بجز در جزیره گرند. در اینجا از غواصی تا ماهیگیری فعالیتهای زیادی برای عرضه به توریستها میتوان یافت. غواصی محبوب ترین فعالیت در گوا است زیرا در زمینه اکتشاف زیر آب موارد بسیار زیادی را برای عرضه کردن دارد.در زیر آبهای این جزیره کشتی ها و همچنین برخی از صخره های مرجانی وجود دارد. خرابی های باقی مانده از کشتی هایی مانند " Suzy " و " Davy Jones Locker " در بین غواصان  بسیار مشهور است علاوه بر این دو کشتی سایر موارد جذاب برای غواصی مانندSerge City, Bounty Rock,  وTurbo Tunnel  نیز بسیار محبوب هستند. هم غواصان حرفه ای و هم غواصان مبتدی هر دو چیزی را پیدا می کنند که در جزیره گراند راضی باشند. شما همچنین می توانید اسکی روی آب را نیز در این جزیره امتحان کنید. در این جزیره مربیان حرفه ای، تجهیزات و دستورالعمل ها برای توریست ها ارائه می شود. بانانا نیز در سراسر جزیره از محبوبیت خاصی برخوردار است.پایان روز را با یک سفر ماهیگیری و باربیکیو از صید خود به اتمام برسانید. یک سفر روزانه معمولا از ساعت 8:30 صبح تا 4 بعدازظهر ادامه می یابد. در تور گوا اگر میخواهید یک تجربه فوق العاده از غواصی در زیر آب داشته باشید، جزیره گراند یکی از مکانهای دیدنی در گوا است. شما از سفر خود خسته خواهید شد، اما از روز خود راضی خواهید بود. اطمینان حاصل کنید که تمام ملزومات شنا و ساحل و همچنین لباس های اضافی برای روز را با خود به همراه داشته باشید.


فستیوال موسیقی در گوا

سانبرن بزرگترین رویداد فستیوالی در هند می باشد که سالانه در شهر پونا و گوا با هزاران شرکت کننده برگزار می گردد. سان برن امسال یازدهمین سالگرد آغاز به کار خود را از تاریخ 28 تا 31 دسامبر ( 7 , 8 , 9 , 10 دی ماه ) جشن خواهد گرفت. این فستیوال به دلیل نوع اجرا , جلوه های صوتی و تصویری و… به تجربه بزرگترین رویداد موسیقی و رقص در این کشور معروف می باشد دی جی هایی که در این فستیوال اجرا خواهند داشت از برجسته ترین ها در سبک خود می باشند

---------------------------------------------گوا شهری بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است که شامل بندر گوا و شهر گوای کهنه یا شهر قدیمی گوا در فاصله ۴۰ کیلومتری آن است. این شهر بندری در بین تمام رده های سنی و گروه ها، یک منطقه جذاب گردشگری مهم در کلاس جهانی به شمار می رود. از لحاظ مساحت ایالت کوچکی از هند است اما هزاران توریست و گردشگر را از سراسر جهان جذب خود کرده است. به علت زیبایی های طبیعی خیره کننده ای که دارد، نه تنها توریست های هندی بلکه توریست هایی از دیگر کشورها برای لذت بردن از تعطیلات خود به گوا مسافرت می کنند. پس با راهنمای سفر به گوا همراه شوید.

 

گوا در عین حال یک نقطه گردشگری بسیار محبوب و پر طرفدار در بین زوج های جوان است که هر ساله هزاران عروس و داماد ماه عسل خود را با تورهای گوا در این شهر سپری میکنند. شما در این شهر تقریبا همه چیز میتوانید خرید کنید که تور ماه عسل شما را فراموش نشدنی و لذت بخش میسازد.

هتل ها و تفرجگاه های گوا


در سفر به گوا می توانید با اقامت در هتل ها و تفرجگاه های کلاس جهانی لذت ببرید. بسته به بودجه خود شما میتوانید در هتل های ۲،۳،۴،۵ ستاره این شهر اقامت داشته باشید. تفرجگاه های آن به سبک خانه های ییلاقی و ویلایی با اتاق دوبلکس هستند که در آن شما میتوانید احساس کنید که در خانه خود به دور از هرگونه ناراحتی قرار دارید. مهم ترین و معروف ترین هتل های گوا شامل سیداودی، پارک حیات، تاج اگزوتیکا، لیلا، هتل ماریوت، تفرجگاه چمنی، تفرجگاه نزری و غیره است.

 

مراکز خرید گوا


بدون خرید از گوا، تور گوا تکمیل نمی شود. در طول بازدید از این شهر، چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید از مراکز خرید گوا خریداری کنید. شما می توانید از بوتیک های شیک، اقلام فشن متعددی کالاهای آنتیک و قدیمی، مبلمان های کنده کاری شده، سکه های قدیمی اسباب بازی های سنگی، سنگ های مرجانی، برنجی جاست، پوشش های ساحلی گردن بند، انگشتر ، حلقه و بسیاری چیزهای دیگر خریداری کنید. چیزهای دیگری که می توانید خرید کنید، بادام هندی با انواع مختلف نمکی، ادویه زده، و ساده.

 

 

جشنواره و رویداد های فرهنگی گوا


شهر گوا یک ایالت با غنای فرهنگی معروف به خاطر فستیوال های رنگارنگ و رویداد های مختلف و تعدد آن است. کارنیوال یکی از مشهورترین فستیوال های هند و رویداد های فرهنگی سالیانه این شهر است که برای ۳ روز جشن گرفته میشود. شوی رقص قرمز و سیاه، مدهای لباس رنگارنگ، توزیع جوایز مختلف از سوی پادشاه هند، خواندن آوازها به سبک نیاکان و گذشتگان، از جمله رویدادهای مهم و پرطرفداری است که شما میتوانید در طول جشنواره کارنیوال از آن لذت ببرید. دیگر رویدادهای مهم فرهنگی گوا، عید نرون، عید بانوی، عید سنت لاورینس پاپ، جشنواره موسیقی ضرب و ماز، جشنواره میراث گوا و غیره است.

 

 

جاذبه های گردشگری گوا


گوا بهشت استوایی هند در سواحل شرقی این کشور واقع است و یکی از زیباترین ایلات های این کشور به شمار می رود . از هر لحاظ، گوا هدیه از مادر طبیعت به کشور هند است. از مناظر و چشم اندازهای باشکوه آن گرفته تا مردمان سرزنده. جاذبه های گردشگری گوا، شامل هر چیزی برای لذت بردن است.

سواحل شنی گوا

گوا پایتخت سواحل شنی هند به شمار میرود. زیبایی طبیعی سواحل شنی در شهر گوا، گردشگران و توریست های فراوانی را از سراسر جهان جذب میکند. نام تعدادی از سواحل شنی معروف شهر گوا: شامل آرامبول، آنجونا، باگا، بوگمالو، ماجوردا، کولوا، بنالیم، آگوادا، سواحل شنی بنوالیم، و بسیاری دیگر از سواحل شنی است. درختان  جنبان نارگیل در نزدیک سواحل شنی، زیبایی این سواحل را صد چندان میسازد. بسیاری از تفرجگاه ها و هتل ها در نزدیکی سواحل شنی واقع هستند. بنابراین شما میتوانید از زیبایی سواحل شنی از پنجره از بیرون لذت ببرید.

 

گوا که به وسیله دریای عرب احاطه شده است ، دارای یک ساحلی ۱۲۵ کیلومتری است . این خط ساحلی طویل به سواحل غیر بومی متعددی تقسیم می شود. این گستره های ماسه با حاشیه درختان گل، افتخار کلی شهر گوا است.

جهانگردان از اقصی نقاط جهان، شهر گوا را تنها به علت این سواحل شنی برای سفر انتخاب میکنند. آنها از گذراندن تعطیلات خود در سواحل مختلف گوا با فعالیت هایی مثل حمام آفتاب ، شنا و ورزش های آبی لذت می برند. برخی از سواحل شنی جذاب گوا شام آنجوانا ، آرامبول ، باگا، بوگمالو، بنالیم ، کولوا، کوندولیم، مورجیم، ماندرم و غیره است.

در زمان وقت گذرانی در این سواحل دیدن از جوار شنبه بازار گل و گیاه و شنبه شب بازار دهکده آوپورا در نزدیکی سواحل باگا را فراموش نکنید.

کلیساها و معبد گوا


بعد از گذراندن زمانی در سواحل گوا، می توانید به دیدن برخی از کلیساها و معابد معروف این ایالت بپردازید. گوا، مخلوطی از فرهنگ کونکانی و پرتغالی است که بواسطه آن، پیدا کردن کلیساها و معابد زیبای آن در هر گونه و کنار این ایالات آسان است. زائران از نقش های مختلف این کشور ، این مکان های مقدس را زیارت می کنند و برای آن ادای احترام می کنند. اکثر کلیساهای شهر گوا دارای معماری دوران مسیحیت است که در زمره مکان های میراث جهانی سازمان یونسکو ثبت شده است.

گوا از تعداد زیادی معابد و پرستشگاه های معروف برخوردار است که نماد بزرگی از هنر باستان شناسی قدیم به شمار می رود. در گوا، چندین معبد معروف وجود دارد که از آن جمله می توان به معبد سری ساتتاکوتیز دارا ، سری آناتانا ، چاندر شوار ، کریشنا ، کاماکنتی و غیره اشاره کرد.

 

کلیساهای گوا

کلیساهای موجود در شهر گوا، نماد بزرگی از برتری باستان شناسی و معماری است چند مورد از معروف ترین کلیساهای شهر گوا، کلیسای سنت کاتدرال ، کلیسای ایماکولات ، کلیسای سنت فرانسیس خاویار ، کلیسای بانوی روزاری و غیره به شمار می رود.

 

قلعه ها و دژهای گوا

قلعه ها و دژها ، داستارنان در ایاتیک تاریخ گوا را نشان می دهند . در گوا چندین قلعه و دژ معروف و پرطرفدار شامل قلعه آگوادا، قلعه چاپورا ، قلعه کورجوم و قلعه ترخول ، وجود دارد.

 

پارک های ملی و حیات وحش گوا

گوا مانند دیگر ایالت های هند مناطق حفاظت شده حیات وحش و پارک های ملی را تقویت می کنند این مناطق حفاظت شده شامل گونه های محلی گل و گیاه و جانداران این ایالت هستند. با سفر به این مناطق حفاظت شده، گردشگران نگاهی زیر چشمی به حیات وحش این گونه ها خواهند داشت. برخی از پارک های ملی و مناطق حفاظت شده حیات وحش این ایالت، شامل منطقه حفاظت شده حیات وحش پوندلا، منطقه حفاظت شده پرندگان سلیم های منطقه حفاظت شده حیات وحش ماندوبی زواری، منطقه حفاظت شده حیات وحش کوتیگائو، و پارک ملی موام است . در این نواحی جنگلی علاقه مندان به طبیعت می توانند محامبا، گاومیش هندی گرانر وحشی ، خوک وحشی ، خفاش میوه خوار ، شغال ، کوروکودیل ، لاک پشت و انواع مارها و انواع مختلف پرندگان را مشاهده نمایند.

پارک ملی گوا

جدای از این مناطق گردشگری ، گوا در عین حال دارای مناطق خوب گردشگری بیشتری مثل دو قلعه و دژ بنام های قلعه ترخول و قلعه چوپرا ، آبشار آروالم، آبشار دادساگار، چشمه کساروال، دریاچه مایم، و کشتزارهای ادویه جات و غیره است